Autor Wątek: szukam domu opieki Warszawa i okolice godny polecenia  (Przeczytany 21726 razy)

tati

• Gość
szukam domu opieki Warszawa i okolice godny polecenia
« dnia: Maj 26, 2009, 08:15:49 pm »
Poszukuję godnego polecenia domu opieki w okolicach Warszawy. Moja mama była pensjonariuszką kilku i ciągle to nie to czego oczekujemy. Szukam  domu do 30 pensjonariuszy z możliwością refundacji z NFZ-u. Bardzo ważna dla mnie jest atmosfera i życzliwy stosunek personelu. Możliwość wyprowadzania do ogrodu mojej mamy. Opieka lekarska nie jest aż tak istotna ponieważ mama wymaga bardziej opieki pielęgnacyjnej. Ważne, aby w domu coś się działo, było jakieś życie.

Z góry dziękuję za informacje.

Tatiana

Iwona

• Gość
Odp: szukam domu opieki Warszawa i okolice godny polecenia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2010, 03:59:09 pm »
Witam,
Ja z rodzicami długo szukaliśmy domu opieki dla babci w Warszawie.
 Trafiliśmy do domu opieki w Rembertowie na ulicy Sztukatorskiej 17a (722-387-997).
Jest to willa piętrowa z ogrodem na który pensjonariusze mogą wyjść.
Od kilku miesięcy prowadzi ją nowa właścicielka (emerytowana pielęgniarka) i muszę przyznać że warunki są jeszcze lepsze niż wcześniej. Atmosfera jest domowa, jest niewielu pensjonariuszy dzięki temu panie opiekujące się mogą poświęci więcej uwagi pacjentowi.
Czysto i domowe jedzenie gotowane codziennie na miejscu.
Pozdrawiam     

gozdro

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2010, 09:04:56 pm »
No nic trochę późno ale może kogoś zainteresuje, mój tata jest w domu opieki w Henryszewie pod Żyrardowem, nie mam zastrzeżeń do opieki.Można pojawiać się kiedy się chce nikt nie ściemnia nie odbierając domofonu, dla mnie za daleko także z tego powodu  chcę go przeniesc bliżej Warszawy.Natomiast jeżeli chodzi o ten dom opieki to według mnie wszystko ok.
Czytając tu i ówdzie opinie o domach opieki czasem mam wrażenie ,że ludzie nie wiedza lub lub nie chca przyjąć do wiadomości, że np. zapachy w takim domu nie są jak w domach gdzie nie ma ludzi schorowanych.Mój tata jak jest u mnie w domu zaprowadzony do łazienki zawsze się obsika, cóż ma potrzebę powiedzmy 7 razy na dzień, to co mam mu zmieniać spodnie tyle razy, do tego jak coś je też się ubrudzi cały, to co tez mam zmieniać. Tak samo jest w domach opieki, nie sposób utrzymać schorowanych ludzi w idealnej czystości, to jak z małym dzieckiem  no chyba ,że wy swoje tak chowaliście, jak tylko kropelka kaszki spadła na ubranie to do wymiany i dzieciak do kąpieli , to już wasz sprawa.
Myślałem o domu na Mehoffera w Warszawie , może ktoś ma jakies doświadczenia z tym miejscem.

ewaby

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:55:03 am »
Dzień Dobry,
wszystkim Rodzinom, szukającym w Warszawie  dla swoich Najbliższych, godziwych warunków , dobrej opieki lekarsko-pielęgniarskiej, serdecznej rodzinnej atmosfery, smacznych posiłków w rozsądnej cenie, szczerze polecam Prywatny Dom Opieki "Bratni Dom" W-wa Stare Włochy, ul.Bratnia 26, prowadzony przez p.Boguckich

klaudia0098

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2011, 02:27:25 pm »
Witam,
 Trafiliśmy do domu opieki w Rembertowie na ulicy Sztukatorskiej 17a (722-387-997).
Od kilku miesięcy prowadzi ją nowa właścicielka (emerytowana pielęgniarka) i muszę przyznać że warunki są jeszcze lepsze niż wcześniej. Atmosfera jest domowa, jest niewielu pensjonariuszy dzięki temu panie opiekujące się mogą poświęci więcej uwagi pacjentowi.
Pozdrawiam     
Witam ja mam odmienne zdanie na temat tego domu opieki przy ul Sztukatorskiej 17 a dziala on bez zezwolenia wojewody i co do tej czystosći  i domowego jedzenia to nie byla bym tego taka pewna :o

barimbowa

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2011, 05:42:47 pm »
Witam,
w zeszłym roku szukałam na gwałt domu opieki dla taty, trafiłam na Dom Seniora "U Basi" w Kobyłce - zdecydowanie nie polecam.

Zaczęłam w połowie roku poszukiwania innego domu, byłam w Zalesiu Dolnym. Dom prowadziła wtedy pielęgniarka, byliśmy nawet wstępnie umówieni na przeniesienie tam taty bo były trzy wolne miejsca ale wszystko się zawaliło...

Niemniej jednak proszę spróbować tam, wiem że jest też dom opieki w Mysiadle ale trudno tam o miejsce bo to mały (w sensie ilości pensjonariuszy) dom. Mieszkam niedaleko i codziennie go mijam ale w środku nie byłam - choć słyszałam dobre opinie.

Co prawda to domy raczej pod Warszawa ale może skorzysta ktoś inny.

Pozdrawiam.

pensjonat

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2011, 03:33:40 pm »
Witam serdecznie wszystkich na tej stronie.
Niedawno otworzyłam pensjonat dla seniorów w miejscowości Stara Wieś koło Nadarzyna. Starałam się stworzyć w nim warunki bytowe dla przyszłych podopiecznych - myślę bardzo dobre, ale nie mnie to oceniać.Całą ofertę przeznaczoną dla pensjonariuszy i ich rodzin przedstawiam na stronie www.pensjonat-ostoja.pl
Zapraszam również do oglądania tego miejsca osobiście. Jestem zawsze do Państwa usług pod telefonem 512348230
Dom w chwili obecnej nie jest jeszcze zamieszkały stąd prośba o kontakt.
Serdecznie zapraszam.
W przypadku jakich kolwiek zapytań można się ze mną kontaktować poprzez emaile. stasiak.g@wp.pl
Pozdrawiam

Iwona

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2011, 02:42:14 pm »
Witam,
Pozdrawiam     
Witam ja mam odmienne zdanie na temat tego domu opieki przy ul Sztukatorskiej 17 a dziala on bez zezwolenia wojewody i co do tej czystosći  i domowego jedzenia to nie byla bym tego taka pewna :o
Nie wiem na jakiej podstawie Pani ma takie dane ja tam przychodzę kilka razy w tygodniu i zawsze jest czysto oraz świeże jedzenie.
Ja nie mam interesu aby reklamować ten dom opieki ponieważ nie jestem jego właścicielem ani tam nie pracuję.  Tam jest  moja babcia i wiem jak ciężko jest znaleźć zaufany dom opieki.
Niestety po Pani komentarzach, w których Pani pisze nawet o tym ,że nie jest pewna co piszę wnioskuję że nie była Pani tam od czasu nowej właścicielki.
Następnym razem proszę pisać o czymś kiedy ma pani 100% przekonanie tak jak ja
Pozdrawiam

Karola29

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2011, 05:08:06 pm »
Witam.
Gorąco polecam  Prywatny Pielęgniarski Dom Opieki Dla Ludzi Starszych. Dom mieści się w Załubicach Nowych 18D, cicha i bardzo spokojna okolica, kilka metrów do rzeki Rządza. Domowe jedzenie, pracownicy bardzo życzliwi i zawsze uśmiechnięci. Dom prowadzi dyplomowana pielęgniarka wraz z córką. W domu jest zawsze czysto, pachnąco, podopieczni zadbani i uśmiechnięci, panuje prawdziwa rodzinna atmosfera. TEL. KONTAKTOWY: 664913472   

onojoko

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2011, 09:07:18 am »
Witam,
 Dom Seniora "U Basi" w Kobyłce - zdecydowanie nie polecam,dom robi wrażenie dobre ale właściciele nastawieni są niezbyt pozytywnie do tego co robią.

felicitaf

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2011, 04:05:16 pm »
Ja mogę podać Dom Opieki , którego raczej nie poleciłabym.
Jest to Dom Maria w Zakręcie koło Warszawy, gdzie od niedawna przebywa moja mama. Dom ten wybraliśmy, ponieważ znajduje się blisko Warszawy, w spokojnej okolicy. Składa się z dwóch domów otoczonych ładnym ogrodem i ... były wolne miejsca - ale warunki dla pensjonariuszy moim zdaniem odbiegają od standardów europejskich. Pokoje znajdujące się na piętrze bez windy, z jedną łazienką na kilkanaście osób   ( bez oddzielnego WC )  wyposażoną jedynie w głęboką wannę i i małą umywalkę. Do tego niesympatyczny, ciągle rotujący się personel z bardzo zajętą szefową to nie jest wymarzone miejsce dla osoby starej i niesprawnej.
Z tego powodu również szukam odpowiedniego domu w okolicach Warszawy.

Dom seniora Jędrus

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2011, 08:06:43 pm »
Dom Seniora "Jędruś" to dom opieki

oferujący swoim pensjonariuszom:

- pokoje 1, 2 i 3 osobowe w domu o wysokim standardzie przystosowanym dla osób starszych,chorych  oraz niepełnosprawnych

- fachową opiekę medyczną i pielęgniarską

- konsultacje lekarzy specjalistów w miarę potrzeby

- pracowników, którzy zatroszczą się o to, aby spełnić indywidualne potrzeby mieszkańców uwzględniając stan zdrowia, sprawność fizyczną i intelektualną

- komfortowe warunki mieszkaniowe

- łazienki duże oraz przestronne,przystosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych

- smaczne i urozmaicone wyżywienie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb

- dostosowanie diety zaleconej przez lekarza

- organizowanie czasu wolnego dostosowane do wieku, możliwości i zainteresowań naszych pensjonariuszy

- pomoc w codziennych czynnościach życiowych takich jak kąpiel i ubieranie się, jedzenie

- przyjazną rodzinną atmosferę

- różne formy uatrakcyjnienia pobytu: koncerty, wieczorki muzyczne

- możliwość organizacji wspólnych urodzin czy spotkań okolicznościowych( wspólna wigilia,oraz inne wydarzenia)

- opiekę duszpasterską

- odwiedziny bliskich bez ograniczeń czasowych

- ceny do uzgodnienia

borystak

• Gość
Godny polecenia!!
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2011, 12:04:20 pm »
Miałam przyjemność poznać Dom Seniora Modrzew w Mrokowie k/ Warszawy ( 022 756 11 23), z jego przemiłą, b. oddaną właścicielką- z resztą pielęgniarką z 13 letnim doświadczeniem. Dom jest przestronny, dośc nowy, z dużym ogrodem ok 2000 m2. Co ważne z domowym jedzeniem i rodzinna atmosferą. Szczerze polecam!!!
Jest to powiat piaseczyński, a dojazd i cena są przystępne

anika_02

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2011, 07:37:51 am »
Witam!
Zapraszam do mojego domu opieki mieścimy się w Mysiadle przy ul.Ogrodowej 5
Działamy od 12 lat ,dom jest mały tylko na 25 osób,
 dlatego jesteśmy w stanie każdemu pensjonariuszowi poświęcić max ilość czasu.
Zapraszamy do obejrzenia domu i zpoznania się z naszą ofertą
Pozdrawiam Aneta Trzaska-Lewandowska

Dom Seniora Przystań
05-500 Mysiadło
ul. Ogrodowa 5

borystak

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2011, 06:51:02 pm »
Witam, chciałabym się spytać ile kosztowałoby m-cznie umieszczenie babci po udarze mózgu, leżąca, ale kontaktująca, 80 lat?