Autor Wątek: opinie o domach opieki  (Przeczytany 48682 razy)

anna broc

• Gość
opinie o domach opieki
« dnia: Marzec 12, 2008, 04:25:29 pm »
Przyłączam się do prośby o opinie. To ułatwiłoby wielu osobom podjęcie decyzji wyboru placówki . PO aferach ujawnionych przez media wszyscy mamy obawy i brak jest rozeznania które  domy opieki są dobre czy normalne a w którch dzieją się rzeczy jak z horroru.
Są opinie o sklepach internetowych, poduktach a w tej dzidzinie wszystko jak w totolotku, albo trafi się dobrze albo najblizsza starsza osoba będzie cierpiała. Chyba czas na jakąś porządną informację nt świadczonych usług, tym bardziej jeżeli są to domy prywatne i płaci sie  niemałe pieniądze które często rozchodzą się na inne cele niz opieka nad powierzona osobą.

Milena

• Gość
Odp: opinie o domach opieki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2008, 07:56:22 pm »
Witam! Moja Babcia jest w domu opieki już od ok 2 lat. Zanim wybraliśmy TEN, zwiedziliśmy wiele. Wszystkie odpadły. A to schody, a to przeludnione pokoje, zbyt mały teren na zewnątrz. Najgorzej wypadł jeden, w którym pani opiekunka nakrzyczała na schorowanego starszego pana, żeby jej nie przeszkadzał, bo ona przecież rozmawia!!! Rozmawiała wtedy z nami, a ja widząc to, wyobraziłam sobie swoją Babcię na miejscu tego pana. Nie chciałam, żeby Ją ktoś tak traktował, więc szybko opuściliśmy ten dom. W kolejnym domu bramę otworzył nam pensjonariusz!!! Obeszliśmy dom, nikt się nie zainteresował kim jesteśmy!!! W szoku opuściliśmy to miejsce. Gdzie opiekunowie!!! W końcu trafiliśmy na Dom Opieki w Wiązownie Dziechcińcu. Parterowy, obszerny budynek, szerokie korytarze, 2-3 os. pokoje, łazienki w każdym pokoju, ale przede wszystkim miła i troskliwa opieka!!! Nasza Babcia jest chora, nie poznaje nikogo, jest męcząca - Alzheimer. Mimo to nie widzę zniecierpliwienia na twarzach opiekunek. Nadal są miłe i cierpliwe i zawsze uśmiechnięte. Jedzenie musi być dobre - panie opiekunki same jedzą to samo, co pensjonariusze. I co najważniejsze: odwiedziny są nieograniczone!!! Można wpaść bez zapowiedzi przez 7 dni w tygodniu, co często robimy. Przyjeżdżamy w różne dni, o różnych porach. A to oznacza, że nikt nie ma niczego do ukrycia. Serdecznie polecam to miejsce. W tym trudnym dla każdej rodziny momencie, kiedy musi oddać swoją bliską osobę do obcych ludzi, ten Dom jest cudownym, ciepłym miejscem.

Cezary

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2008, 09:39:19 pm »
W piątek odwoże najwazniejsza w mym życiu osobe do domu opieki społecznej w sannikach - jest to dom do ktorego dostałem skierowanie, jest po unifikacji do standardow unii europejskiej, połozony ok 100 km od warszawy. Opinie przedstawie pożniej. Mysle ze wazne aby wpisywały sie osoby majace bliskie osoby juz w DPSach, aby nie tworzyc niepotrzebnych legend i mitów. Rzetelne opinie oparte o fakty, a takze własne spostrzezenia i odczucia. Opisze pozniej swoje spostrzezenia.

Pozdrawiam

edke

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2008, 03:03:14 pm »
Witam,
Mogę z czystym sumieniem polecić PROMYK w Halinowie pod Warszawą - umieściłam tam swojego wujka, który wcześniej mieszkał z nami a którym w pewnym momencie nie mogłam niestety już sama się opiekować. Miła, profesjonalna opieka, zajęcia terapeutyczne, bezproblemowy kontakt z obsługą - wszelkie informacje o stanie Pacjenta można uzyskać nawet przez telefon, a w razie potrzeby oni też dzwonią jak coś się dzieje. I też nieograniczone odwiedziny - o każdej porze.
W razie pytań, chętnie odpowiem.

Cezary

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2008, 03:09:56 pm »
DPS Sanniki powiat Gostyniński - ok. 100 km od centrum Warszawy. Dobry dogodny dojazd z Warszawy najlepiej przez Zakroczym, Wyszogród, w Janowie skrecamy w prawo i do samych Sannik ... Na tyle na ile mozna cokolwiek powiedziec po dwoch dniach pobytu - to jest bardzo fajnie. DPS w Sannikach jest stosunkowo małym i kameralnym osrodkiem dla ok. 40 pensjonariuszy. Co działa na jego plus. Jedzenie jest bardzo smaczne. Obsługa jest na najwyzszym poziomie, przyjechac mozna kiedy sie chce, tak samo kontakt telefoniczny z personelem czy pensjonariuszem. Osrodek jest czysty, schludny i zadbany co jest jego atutem - to zyczliwosc personelu, pracuja w nim dobrzy ludzie z duzym sercem dla podopiecznych.
Jest to osrodek tylko kobiecy, nowoczesny, jest czysto, pachnie swieżoscią, higienicznie, i profesjonalnie co jest zasługą personelu niewatpliwie, pokoje 2-3 osobowe z własną łazienką. 

Wydaje mi sie zeby tchnac bardziej troche zycie w portal trzeba by zachecic wieksze grono do umieszczania opinii, np. poprzez umieszczanie mapek dojazdow do poszczegolnych DPS. Sposobow dojadu komunikacja publiczna. Zdjec poszczegolnych DPS.

Ponizej zamieszczam kilka zdjec z Sannik :

rapidshare.com/files/107145502/Sanniki_04_2008.rar.html

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2008, 03:24:24 pm wysłana przez Cezary »

jola

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2008, 12:53:41 pm »
Witam
mój kochany tatko przebywa w domu opieki w Gorenicach(woj. małopolskie) już 2 rok, dom przytulny, atmosfera rodzinna i wszystkim bym go poleciła z czystym sumieniem gdyby nie fakt , że go zamykają  a dla taty muszę znależć coś nowego do 10 maja. Sprawa się kompilkuje gdy informuję np. zakłady opiekuńczo -lecznicze iż u tatki stwierdzono nowotwór kości, wtedy nie ma mowy o przyjęciu.
Może ktoś zna jakiś przytulny domek w okolicach śląska lub małopolski
zgóry dziekuję i pozdrawiam
Jola

roxana

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2008, 08:49:51 pm »
Czy ktoś z uczestników forum zna i może polecić dom opieki dla starszego pana z depresją i licznymi dolegliwościami fizycznymi (np. ograniczone poruszanie się) w południowej części Warszawy lub na jej przedmieściach (Konstancin, Zalesie, Piaseczno...)?

Czy w tego typu domach nie ma problemu z miejscami czy też trzeba zapisywać się na jakieś listy oczekujących i mieć nadzieję na to, że zadzwonią?

Będę wdzięczna za wszelkie opinie (to dla nas nowy problem).

monia

• Gość
DOM OPIEKI OLIMP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2008, 07:26:23 pm »
POLECAM Z CZYSTYM SUMIENIEM DOM OPIKI OLIMP W JÓZEFOWIE KOŁO OTWOCKA, OD 2 LAT JEST TAM MOJA BABCIA KTÓRA MIAŁA UDAR TRAFIŁA TAM NIEMÓWIĄCA ANI NIECHODZĄCA TERAZ CUDOWNIE PORUSZA SIE PRZY BALKONIKU I POTRAFI NAWET ZASPIEWAC. JEST TO NIESAMOWITY DOM Z PIEKNYM OGROMNYM DOMOWYM CIEPŁEM PRZESYMPATYCZNY ODDANY PERSONEL ICUDOWNĄ ATMOSFERĄ. BARDZO CIĘŻKO JEST TAM O MIEJSCE ALE NAPRAWDĘ JEST WARTY POLECWENIA.....

malutkaika

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2008, 12:07:55 pm »
Witam,
może ktoś z państwa mógłby doradzić...
Obecnie moja teściowa przebywa w ZOL.Jest to okres ograniczony do pół roku i po tym czasie musimy szukać sobie innego miejsca.
Mogę sie domyślać,że jest to spowodowane kłopotem z postępującą chorobą Alzchaimera.
Jakie są koszty pobytu w DPS? Jest tu już kilka ciekawych opisów takich domów,ale nic nie wiem o kosztach pobytu:(

anna broc

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2008, 06:20:05 pm »
Cieszę się że wątek chwycił i dziękuję serdecznie wszystkim za opinie.  Na razie moja mama daje jakoś radę sama mieszkac ale boję się że nniedługo będę musiała zapewnić jej  opiekę. Na razie rozglądałam się za kimś na przychodne kilka razy w tygodniu ale jakoś nie  ma chętnych. Znalazłam wprawdize agencję opiekunek  w Międzylesiu ale po wizycie tam niedowierzam. Byłam świadkiem rozmowy telefonicznej jak pracownica agencji tłumaczyłą się podopiecznej że opiekunka nie dotarła.  Zaczęłam podejrzewać że może to być częste  zjawisko a gdy mama na prawdę potrzebuje kogoś w danym momencie gdy ja jestem daleko to taka sytuacja jest nie do przyjęcia.

Widzę żę forum trochę rozkręciło się co napawa optymizmem. Wszystkie złę domy opieki powinny być szybko ujawniane. Oczywiście te z dobrą opinią powinny byc powszechnie znane abyśmy mieli orientację w tej sprawie. Opieka nad osobami starszymi może nie jest łatwa ale skoro ktoś podejmuje sięjej  to powinien wykonywac  nalezycie pracę. Jeżeli ktoś pobiera duże opłaty i poniewiera podopiecznych tojest to  zwykły oszust ukierunkowany tylko na zysk bez wysiłku.

monia

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2008, 09:38:57 pm »
JEST WIELE DOBRYCH DOMÓW ALE JAK W KAŻDYM ZAWODZIE TRAFIAJĄ SIE I CZRNE 'OWIECZKI' PRZY WYBORZE DOMU POWINNO SIĘ WZIĄŚĆ KILKA BARDZO WAŻNYCH RZECZY POD UWAGĘ:
RELACJE PERSONELU Z PENSJONARIUSZAMI
JAKA PANUJE ATMOSFERA
CZY WŁAŚCICIELE SĄ NA MIEJSCU , CZY ZNAJĄ SWOICH PODOPIECZNYCH CZY POPROSTU JEST TO TYLKO DLA NICH ŚRODEK NA ZARABIANIE PIENIĘDZY DLA MNIE BYŁO TO WAŻNE
CZY ODWIEDZINY SĄ BEZ OGRANICZEŃ CZASOWYCH I CZY MOŻNA ODWIEDZAĆ ICH W PORZE OBIADOWEJ JEŻENI NIE TO DLA MNIE BYŁO  TO PODEJŻANE PONIEWAŻ JEŻELI NIE MOGĘ PRZYJŚĆ I NAKARMIĆ MOJEJ BABCI TO ZNACZY ŻE KARMIĄ JĄ JEDZENIEM JAKIM NIE POWINNI
UWAŻAM ŻE JEZELI UMIESZCZAM SWOJĄ BLISKĄ OSOBĘ WJAKIMS DOMU NA STAŁE TO W PEWNYM SENSIE POWINIEN TO BYĆ 'NASZ' DOM BLISKI MOJEMU SERCU. I ŻYCZĘ KAŻDEMU ABY ZNALAZŁ TAKI DOM JAKI JA DLA SWOJEJ BABCI GDZIE SPĘDZIŁA WIELE CUDOWNYCH CHWIL W DOMU JAK Z BAJKI Z CUDOWNYMI LUDZMI... DZIĘKUJĘ CAŁEMU PERSONELOWI DOMU OPIEKI OLIMP ZA CUDOWNĄ OPIEKĘ ZA OGROMNE SERCE I PO PROSTU ZA TO ŻE JESTEŚCIE
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2008, 11:34:52 pm wysłana przez monia »

tom

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 11, 2008, 04:28:25 pm »
Witam,

poszukuje informacji na temat prywatnego domu opieki zlokalizowanego w okolicach Guzowa, Oryszew Osada. Nazwa placówki to Grono. Podobniez byl tam kiedys inny osrodek.

Jestem nowy w temacie, jest to bardzo trudna decyzja, ale wyglada na jedyna mozliwa na ten moment. Nie mniej, bardzo trudno jest owa decyzje swiadomie podjac.

Czy ewentualnie ma ktos z Panstwa doswiadczenie z tego typu osrodkami w okolicach Łowicza, Łodzi, Brzeziń...ogólnie województwie łódzkim?

Będę bardzo wdzięczny za rady.

Pozdrawiam

TO WYKANCZALNIA

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2009, 05:19:07 pm »
JAKUBOWICE KOLO KEDZIERZYNA
W tym osrodku chodzi tylko o pieniadze  o skasowanie jak najwiecej pieniedzy.pani doktor przebywa tam przewaznie na weekend ze swoja rodzina,posiada jeszcze jeden dom opieki na slasku.jedyna opieka lekarska jest pani doktor ktora konsultuje lekarstwa przez tel. ze znajomymi jej lekarzemi/mam nadzieje specjalistami/.Nie bylo tam przez 1.5 roku zadnego specjalisty/to kosztuje/.Sa podawane najtansze leki ,wszyscy pensjonariusze sa o 8 godz.zworzeni na dol do salonu  bez wzg.na stan zdrowia i tam siedza i czekaja na koniec.Jezeli ktoras osoba nie ma sily sama siedziec to sa przywiazywani do krzesel.Pani doktor oszczedza na kazdym kroku.Bedac tam po kolacji widzialem na 45 CHORYCH OSOB byly tam 4 dziewczyny.Zadaje sobie pytanie jak dlugo musi tam trwac toaleta wieczorna????Persjonariusze w lato siedza tylko na tarasie po mimo ,ze caly teran osrodka jest ogrodzony/za malo personelu/.Bardzo poruszylo mnie zdanie pewnej pani ktora powiedziala cyt"panu sie wydaje ,ze tu jest tak fajnie .Tak jest fajnie jak ktos przyjdzie na odwiedziny wtedy nikt ni kszyczy nie przeklina pytaja sie o wszystki ale jak odwiedzajacy zamkna brame to u nas rozpoczyna sie pieklo" koniec cyt.

Pozdrawiam wszystkich i przestrzegam.

Ps.Boli mnie to ,ze w rejonie kazdy lekarz poleca wlasnie Jakubowice.

robert

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2009, 02:57:30 pm »
witam zainteresowanych jak rowniez p.Zbyszka
to co wymienil p.Zbyszek to tylko kropelka.Dlugo musialbym o tym osrodku pisac i to same negatywne rzeczy wiec powiem krodko p.Zbyszek ma racje.
jedyna pozytywnym stwierdzeniem jest fakt,ze Pani wlascicielka bardzo szybko i stanowczo sprzata,wyburza stare zabudowania i  duzo remontuje /zewnatrz/.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

Ps.Jedzcie z dala od Jakubowic.

tusia49

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2009, 10:10:28 am »
witam!
Szukam wraz z moim bratem jakiegos dobrego osrodka dla mamy w wojewodztwie slaskim, mama ma niedowlad czterokonczynowy, opiekowalismy sie nia przez 3 lata, ale nie mamy juz sil. Znalezlismy jeden osrodek w ciezkowicach kolo jaworzna woj. slaskie, ale nie wiemy jak to bedzie, czy jest to dobry osrodek??